У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №7360 від 10.05.2022 р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану".

Згідно пояснювальної записки законопроєкт передбачає такі три основні зміни, які пропонують внести до ПКУ:

1) відновити податковий обов’язок платників податків, у яких є можливість виконувати свої податкові обов’язки, в частині:

- дотримання термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних,

- подання податкової звітності,

- сплати податків;

2)  відновити камеральні та документальні перевірки податкової звітності;

3) відновити відшкодування сум ПДВ з бюджету.

Такоож законопроєкт передбачає зміни для ІІІ групи платників єдиного податку. Зокрема, ті єдинники, які використовують особливості оподаткування єдиним податком за ставкою 2%, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов’язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня переходу таких платників на застосування особливостей оподаткування єдиним податком ІІІ групи за ставкою 2% за умови виконання ними таких податкових обов’язків, щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, подання звітності, сплати податків і зборів, протягом 60 календарних днів з дня переходу на систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування єдиним податком за ставкою 2%.

 

Дізнавайтеся першими про зміни законодавства під час воєнного стану. Усі нововведення, аналітика й консультації доступні в LIGA360. Замовляй сьогодні на вигідних умовах.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»