Безоплатна передача є об’єктом оподаткування ПДВ - нагадують податківці.

При її здійсненні база оподаткування визначається за загальними правилами.

Це рівною мірою стосується і рекламних роздач товарів, що були придбані без ПДВ. База оподаткування визначається не нижче ціни придбання.

Водночас, якщо вартість безоплатно розповсюджених товарів включається до складу вартості оподатковуваних операцій з постачання та компенсується їх споживачами, збільшуючи при цьому базу оподаткування ПДВ, то такі товари вважаються використаними в оподатковуваних операціях, а тому розповсюдження товарів не розглядається як окрема операція з постачання (у тому числі з безоплатного постачання) товарів, яка підлягає оподаткуванню ПДВ.

Такі безоплатно передані товари визнаються оподатковуваними ПДВ у складі тієї операції, до вартості якої їх було включено.

 

До речі, про облікові аспекти проявів щедрості читайте в матеріалі «Безкоштовна рекламна роздача товарів: що в обліку з ПДВ і податку на прибуток» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух».

Хочете щомісяця отримувати 40 аналітичних матеріалів з бухобліку? Спробуйте рішення LIGA360: Бухгалтер. Тут об’єднана аналітика видань “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”, а ще є щоденні оновлення новин. Деталі за посиланням.

 

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 101.04 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»