Які особливості заповнення розрахунку коригування до податкової накладної, складеної при безоплатному постачанні товару, на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, у разі часткового або повного повернення товару?

На це податківці нагадують, що у разі часткового або повного повернення товару, який був безоплатно поставлений отримувачу, у розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, у графі 2.1 зазначається код причини коригування 204 (“Коригування податкової накладної, складеної при здійсненні операції з безоплатного постачання товарів/послуг”).

При цьому у випадку часткового повернення товару, який був поставлений безоплатно, у розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, кожному рядку податкової накладної, що коригується, відповідає два рядки розрахунку коригування. У першому з них "обнуляється" рядок податкової накладної, кількість по якому змінюється (у графі 7 зі знаком "-" зазначається значення графи 6 рядка податкової накладної, що коригується), у другому рядку у графі 1.2 зазначається новий (доданий) номер рядка, у графі 7 - нове (змінене) значення кількості товару.

В усіх рядках такого розрахунку коригування значення граф 3 - 6 відповідає значенню відповідно граф 2 - 5 рядка податкової накладної, що коригується, графи 9, 10 та 14 не заповнюються.

Графи 8 та 13 заповнюються наступним чином:

• якщо в податковій накладній у графах 7 та 10 було зазначено "0", то у розрахунку коригування до такої податкової накладної у графах 8 та 13 зазначається "0";

• якщо в податковій накладній графи 7 та 10 не заповнено, то у розрахунку коригування до такої податкової накладної графи 8 та 13 не підлягають заповненню.

У випадку повного повернення товару, який був поставлений безоплатно, у розрахунку коригування до податкової накладної, складеної на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання, виводяться в "0" (обнуляються) показники такої накладної (у графі 7 зі знаком "-" зазначається значення графи 6 податкової накладної яка коригується, інші графи заповнюються аналогічно, як і при частковому поверненні безоплатно поставлених товарів).

 

Маєте питання щодо бухгалтерського обліку? З ним допоможе комплекс інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360: Бухгалтер. Тут зібрані усі щоденні ситуації для бухгалтера, а також є консультації особистого експерта. Замовляйте тестовий доступ прямо зараз.

 

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 101.15 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»