Товариство на прикладі зазначило, що за обсяг добутого Рваного каменю задекларовані податкові зобов'язання з Плати за базою оподаткування - сума витрат на добування обсягу Рваного каменю та його транспортування до установленого місця зберігання.

На запитання про порядок уточнення податкових зобов'язань з Плати у разі, якщо після виконання первинної переробки Рваного каменю щебенева товарна продукція була ним реалізована за фактичною ціною у розумінні п. 252.8 ПКУ податківці відповідають так.

Зважаючи на особливості визначення питомої ваги різних фракцій товарного щебню, а також те, що витрати на транспортування залізничним транспортом обчислюються в одиницях маси, то декларування об'єкта оподаткування Платою товарної продукції повинно здійснюватися у тонах.

З огляду на викладене Рваний камінь відповідно до затверджених Протоколом самостійно обраних ним Кондицій набуває статусу товарної продукції Товариства після застосування первинної переробки, у розумінні пп. 14.1.150 ПКУ, обсяг та вартість продукції якої використано для підтвердження запасів корисних копалин до категорії "балансових видобувних".

Товариством самостійно визначено, що товарною продукцією його гірничого підприємства є щебенева продукція відповідної структури фракцій, відсіви дроблення гірських порід, а також камінь бутовий.

Таким чином, податкові зобов'язання з Плати Товариство обчислює в період завершення технологічних процесів з видобування товарної продукції (п. 252.14 ПКУ) та декларує для вказаних вище видів товарної продукції обсяги та податкові зобов'язання з Плати окремо для кожного її виду (п. 252.6 ПКУ).

Разом з тим у разі, якщо після декларування Товариством податкових зобов'язань з Плати за відповідний звітний (податковий) період за обсяги товарної продукції Товариства, до якої у будь-якому наступному податковому (звітному) періоді ним застосовано операції первинної переробки, у результаті якої виникли нові види товарної продукції, що відрізняються від продукції, за якою Товариством нараховані податкові зобов'язання, то для уточнення таких зобов'язань з Плати Товариство має керуватися абзацом другим п. 252.14 ПКУ.

У інших випадках уточнення податкових зобов'язань з Плати за наступні звітні (податкові) періоди Товариство має виконувати у порядку визначеному п. 50.1 ПКУ.

 

Докладніше читайте у матеріалах «Тема тижня: Рентна плата» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух».

Де бухгалтеру знаходити відповіді на робочі питання? У системі LIGA360: Бухгалтер зібрано 1,4 тисячі алгоритмів дій та інструкцій. Придбайте систему прямо зараз та завжди майте роз’яснення експертів під рукою.

 

Джерело: лист ДПС від 19.11.2021 р. N 25751/7/99-00-04-01-01-07

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»