При застосуванні програмних РРО відкриття робочої зміни особою, яка здійснює розрахункові операції, відбувається на підставі Повідомлення про відкриття зміни ПРРО (форма № 3-ПРРО), закриття робочої зміни здійснюється на підставі Z-звіту.

Під час відкриття робочої зміни повідомлення «Відсутні господарські одиниці» може надходити у разі якщо:

  • ідентифікатор ключа суб’єкта взято з сертифікату, який використовується для шифрування;
  • в Повідомленні про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа вказано значення, що не відповідає ідентифікатору ключа суб’єкта з сертифікату;
  • суб’єктом господарювання подано Повідомлення про виявлення несправностей програмного РРО за формою № 2-ПРРО (яким блокується програмний РРО до моменту подання Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО з позначкою «відновлення роботи»);
  • суб’єкт господарювання подав Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа з типом підпису "припинення роботи" для такого касира.

Отже, якщо на зареєстрованому програмному РРО, під час відкриття робочої зміни, надходить повідомлення "Відсутні господарські одиниці", то суб’єкту господарювання необхідно перевірити правильність подання даних про касира та програмний РРО.

Джерело: повідомлення ГУ ДПС в Одеській області

Увазі суб’єктів господарювання, які застосовують РРО, пропонуємо матеріал «РРО-звітність: електронна й паперова» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»