Чи вважається неподання чи несвоєчасне подання звітності повторним порушенням при застосуванні штрафних санкцій (1020 грн) відповідно до ст. 120 ПКУ, якщо протягом року до СГ вже було застосовано штраф відповідно до п. 119.1 ПКУ?

Відповідь контролерів зводиться до наступного.

Штраф у розмірі 1020 грн по п. 120.1 ПКУ за неподання чи несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) застосовується у разі, якщо до платника податків протягом року вже було застосовано штраф саме за таке порушення.

Накладення такого штрафу як за повторне порушення, передбаченого іншими статтями ПКУ, зокрема, за неподання "зарплатної" податкової звітності (п. 119.1 ПКУ), не передбачено.

Нагадаємо, раніше у відомстві звернули увагу - нарахування штрафних санкцій здійснюється виключно контролюючими органами.

Самостійно нараховувати та сплачувати штрафні санкції платники податків не можуть.

 

Хочете щомісяця отримувати 40 аналітичних матеріалів з бухобліку? Спробуйте рішення LIGA360: Бухгалтер. Тут об’єднана аналітика видань “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”, а ще є щоденні оновлення новин. Деталі за посиланням.

 

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 132.01 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»