Консультанти податкового відомства розглянули питання щодо складання податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних у випадку зміни ціни та площі на житло.

Наприклад, у податкових накладних відображається проєктна вартість квадратних метрів та ціна за 1 м2 площі. Після завершення будівництва та здійснення компетентними державними органами відповідних вимірів, фактична площа об’єкту житлової нерухомості (квартири) може відрізнятися від проєктної площі. Згідно з умовами договору на купівлю-продаж майнових прав на об’єкт житлової нерухомості (квартири), якщо зміна площі об’єкту житлової нерухомості (квартири) відбувається до 0,5 м2, то вартість таких майнових прав залишається без змін.

Надалі, такі покупці переуступають майнові права на об’єкт житлової нерухомості новим покупцям згідно з відповідним договором.

У розглянутій ситуації операція покупця 1 (первісного кредитора) з відступлення права вимоги на майнові права на житло (квартири) покупцю 2 (новому кредитору) не є об’єктом оподаткування ПДВ.

При цьому у Товариства податкових наслідків з ПДВ за такою операцією не виникає.

У розглянутій ситуації Товариству необхідно скласти розрахунок коригування до попередньої складеної ним податкової накладної за операцією з постачання майнових прав на об’єкт житлової нерухомості (квартири) покупцю, в якому уточнити площу об’єкта житлової нерухомості (квартири) та ціну за 1 м2.

 

Докладніше про виправлення у ПН читайте в матеріалі «Тема тижня: Розрахунок коригування до ПН» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух».

Де бухгалтеру знаходити відповіді на робочі питання? У системі LIGA360: Бухгалтер зібрано 1,4 тисячі алгоритмів дій та інструкцій. Придбайте систему прямо зараз та завжди майте роз’яснення експертів під рукою.

Джерело: ІПК ДПС від 21.10.2021 р. № 3946/ІПК/99-00-21-03-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»