У черговій індивідуальній консультації ДПС зауважила: податкова накладна за операцією з постачання товарів/послуг повинна складатися і реєструватися в ЄРПН особою, яка здійснює постачання таких товарів/послуг, на особу, якій здійснюється постачання товарів/послуг, та лише за умови, що така господарська операція мала місце або було здійснено перерахування авансу в рахунок оплати вартості товарів/послуг, постачання яких буде здійснено у майбутніх звітних (податкових) періодах.

Сам запит надійшов від юрособи, якій у статусі правонаступника підприємства було повернено постачальником передоплату за товар, попередньо сплачений підприємством.

У цьому випадку, за словами ДПС, повернення авансового платежу не тій особі, від якої були отримані грошові кошти, заперечує підстави для складання розрахунку коригування з метою зменшення податкових зобов’язань. Крім того, оскільки в результаті повернення авансового платежу правонаступнику контрагента, не передбачається здійснення операції з постачання ним товарів / послуг, підстави для складання податкової накладної таким правонаступником на дату отримання зазначених грошових коштів також відсутні.

Джерело: ІПК ДПС від 18.10.2021 р. № 3866/ІПК/99-00-21-03-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»