Податківці нагадують – операції з надання безкоштовного харчування працівникам за принципом "шведського столу" є об'єктом оподаткування ПДВ відповідно до п. 185.1 ПКУ.

При цьому база оподаткування визначається в залежності від умов їх надання.

Якщо вартість харчування, наданого працівникам безкоштовно, за принципом "шведського столу", включається до вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об'єктом оподаткування та пов'язані з отриманням доходів, таке харчування визнається таким, що призначається для використання / використане в господарській діяльності та не визначається як окрема операція з постачання, оскільки підлягає оподаткуванню у складі вартості товарів/послуг, що постачаються Товариством.

Додаткового нарахування податкових зобов'язань за правилами п. 198.5 ПКУ, не здійснюється.

Якщо вартість безкоштовного харчування, наданого працівникам, за принципом "шведського столу" не включається до вартості товарів/послуг, що постачаються Товариством, то операції з надання харчування визнаються окремою операцією з постачання, що надається безоплатно.

Податкові зобов'язання за такою операцією нараховуються в загальновстановленому порядку. База оподаткування ПДВ визначається згідно з п. 188.1 ПКУ.

За такою операцією Товариство зобов'язане скласти дві податкові накладні та зареєструвати їх в ЄРПН:

• одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання;

• іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання / балансової (залишкової) вартості / звичайної ціни над фактичною ціною.

Податкові зобов'язання відповідно до п. 198.5 ПКУ в даному випадку також не нараховуються.

 

Оцініть переваги професійного рішення LIGA360 для бухгалтерів. Контролюйте звітність, сплату податків, економте час на пошук типових договорів і форм, слідкуйте за змінами законодавства. Вирішуйте будь-які робочі завдання з модулем “Ситуації для бухгалтера” та консультаціями експертів. Тестовий доступ до Liga360: Бухгалтер можна замовити тут.

 

Джерело: ІПК ДПС від 29.09.2021 р. N 3608/ІПК/99-00-21-03-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»