У профільному відомстві розповіли про те, чи є підставою для відмови в реєстрації акцизної накладної відсутність зареєстрованих резервуарів, якщо пальне отримується і реалізується в тарі, балонах, упаковці.

Так, якщо пальне отримується і реалізується у тарі, балонах, упаковці відсутність зареєстрованих резервуарів не є підставою для відмови в реєстрації акцизної накладної.

При цьому реєстрацію акцизної накладної в ЄРАН при реалізації пального з акцизного складу, на якому пальне зберігається в тарі, балонах, упаковці та відсутні резервуари, введені в експлуатацію, можуть здійснювати суб'єкти господарювання, які зареєстрували акцизний склад з ознакою "2".

Адже саме на таких складах здійснюється виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у тарі виробника без зміни розфасування, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, які не обладнуються витратомірами - лічильниками та рівнемірами - лічильниками.

 

Маєте питання щодо бухгалтерського обліку? З ним допоможе комплекс інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360: Бухгалтер. Тут зібрані усі щоденні ситуації для бухгалтера, а також є консультації особистого експерта. Замовляйте тестовий доступ прямо зараз.

 

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 114.11 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»