Консультанти податкового відомства розглянули питання щодо застосування нульової ставки ПДВ при наступному за постачанням збільшенні договірної вартості послуг з переробки давальницької сировини, що надаються нерезиденту.

Посилаючись на відсутність детальної інформації контролери наважились лише такий висновок - операції з постачання нерезиденту послуг з переробки давальницької сировини підлягають оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою за умови, що така сировина була попередньо ввезена на митну територію України для виконання робіт з її переробки та вивезена (у тому числі у вигляді продуктів її переробки) за межі митної території України платником, що виконував такі роботи, або отримувачем – нерезидентом. Таке вивезення має бути підтверджене відповідною митною декларацією.

Принагідно податківці все ж нагадали основні положення оподаткування давальницьких ЗЕД-операцій.

Від себе додамо, що з метою обкладення ПДВ операції в межах договорів переробки давальницької сировини нерезидента на митній території України необхідно поділити на дві частини: вивезення перероблених товарів і постачання нерезиденту послуг із переробки давальницької сировини.

Вивезення перероблених товарів у межах визначеного МКУ строку звільняють від обкладення ПДВ відповідно до п. 206.5 ПКУ.

А ось до товарів, що були поміщені в митний режим переробки на митній території України та які в межах визначеного МКУ строку не вивозять за межі митної території України, застосовують часткове звільнення від обкладення ПДВ (пп. 206.2.3 ПКУ). У такому випадку сплаті підлягає сума ПДВ, розрахована виходячи з бази оподаткування, визначеної за правилами, установленими п. 190.1 ПКУ. Ідеться про договірну (контрактну) вартість, але не нижчу за митну вартість цих товарів, визначену р. ІІІ МКУ, з урахуванням мита й акцизного податку, які підлягають сплаті та включають до ціни товарів.

Водночас такі сплачені суми ПДВ платник включає до складу податкового кредиту у звітному (податковому) періоді, у якому був сплачений податок (пп. 206.7.2 ПКУ).

 

Також радимо матеріал «Переробка давальницької сировини нерезидента на території України: бухоблік й оподаткування» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух».

Де бухгалтеру знаходити відповіді на робочі питання? У системі LIGA360: Бухгалтер зібрано 1,4 тисячі алгоритмів дій та інструкцій. Придбайте систему прямо зараз та завжди майте роз’яснення експертів під рукою.

 

Джерело: ІПК ДПС від 18.10.2021 р. № 3847/ІПК/99-00-21-03-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»