Нормами ПКУ та КУпАП не передбачено відповідальності платника податків - юридичної особи у разі здійснення видів діяльності, не зазначених в його облікових даних, крім тих видів діяльності, які потребують спеціальних дозволів (ліцензій) - констатують податківці.

Поряд з цим пп. 7 пп. 298.2.3 ПКУ визначено, що платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

Нагадаємо, в загальному випадку реєстрація платником єдиного податку є безстроковою. Але може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу, зокрема у разі:

• подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи;

• припинення юридичної особи (крім перетворення).

Також в обов'язковому порядку поповнити ряди загальносистемників підприємства мають у випадках:

• перевищення «виручкового ліміту»;

• здійснення «забороненої» діяльності;

• застосування неналежної форми розрахунку.

Юридичні особи – платники єдиного податку третьої групи, що недотрималися вимог перебування на спрощеній системі мають відзвітувати, розрахуватися та перейти на загальну систему оподаткування.

 

Маєте питання щодо бухгалтерського обліку? З ним допоможе комплекс інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360: Бухгалтер. Тут зібрані усі щоденні ситуації для бухгалтера, а також є консультації особистого експерта. Замовляйте тестовий доступ прямо зараз.

 

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 132.01 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»