Головне управління ДПС у м. Києві звертає увагу, що в разі пошкодження даних щодо цифрового значення штрихкоду марки акцизного податку алкогольного напою розрахункова операція суб’єктом господарювання не проводиться, у зв’язку з чим фіскальний касовий чек не формується та відповідно не заповнюється рядок 9 фіскального чеку.

Суб’єкт господарювання повинен вилучити з обігу такий алкогольний напій для подальшого його списання (знищення).

Згідно з абзацом третім п. 226.9 ПКУ вважаються такими, що немарковані, зокрема, алкогольні напої, марковані з відхиленням від вимог Положення № 1251, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв.

Разом з тим, вважаються такими, що немарковані, зокрема, алкогольні напої з марками, що мають пошкодження, які унеможливлюють встановлення реквізитів, передбачених абзацом сьомим п. 5 Положення № 1251 (абзац п’ятий п. 20 Положення № 1251).

Так, за недодержання порядку маркування, продажу алкогольних напоїв для виробників (замовники), імпортерів, продавців таких товарів та їх посадових осіб передбачено відповідальність відповідно до закону (п. 228.9 ПКУ).

Водночас, за зберігання, транспортування, продаж немаркованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів до суб’єкта господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, що передбачені ст. 17 Закону № 481, а до посадових осіб такого суб’єкта господарювання адміністративна відповідальність відповідно до вимог ст. 156 та ст. 164 прим. 5 КУпАП. При вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»