Із 1 січня 2022 року платники податку на прибуток подаватимуть декларацію з податку на прибуток за 2021 рік за оновленою формою.

Нагадаємо, що наказом Мінфіну від 04.06.2021 р. № 317 скоригували окремі позиції у формі податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Зокрема, форму цієї декларації доповнили новим рядком «7.1». Його заповнюють нерезиденти у разі діяльності на території України через постійне представництво. У такому рядку вказують інформацію про:

– повне найменування постійного представництва/відокремленого підрозділу нерезидента, через який здійснюють діяльність в Україні;

– код за ЄДРПОУ постійного представництва. Якщо нерезидент здійснює діяльність через неакредитований відокремлений підрозділ, то зазначають ідентифікатор об’єкта оподаткування згідно з повідомленням про такий об’єкт оподаткування;

– місцезнаходження постійного представництва/відокремленого підрозділу нерезидента;

– найменування контролюючого органу за місцем обліку постійного представництва/відокремленого підрозділу нерезидента.

Щодо стосується звітування нерезидентами при наявності кількох постійних представництв в різних регіонах України, у такому випадку нерезидент визначатиме оподатковуваний прибуток окремо по кожному такому постійному представництву і окремо складатиме та подаватиме податкову декларацію з податку на прибуток за неосновним місцем свого обліку, за місцезнаходженням таких постійних представництв.

 

Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Житомирській області.

 

Практичні поради із заповнення декларації з податку на прибуток викладені в публікаціях:

«Декларацію з податку на прибуток знову перекроїли: що цього разу?»;

«Декларація з податку на прибуток: рядок за рядком»;

«Додаток ПП: розраховуємо суму пільг із податку на прибуток»;

«Додаток РІ: різниці з податку на прибуток»;

«Додаток ВП: виправлення помилок із податку на прибуток поточною декларацією».

 

Більше аналітики в LIGA360: Бухгалтер. Тут об’єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Усі переваги дізнайтеся за посиланням.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»