Чи необхідно вносити додатково адресу, за якою орендується робоче місце, в реєстр платників єдиного податку як місце діяльності; чи можна використовувати декілька офісів / робочих місць без внесення певної адреси до реєстру платників єдиного податку за умови, що на кожне орендоване приміщення надаються повідомлення № 20-ОПП. Запит такого змісту надійшов до податківців, а у відповіді вони зазначили наступне.

Головною метою запровадження форми № 20-ОПП є отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти майна, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають: їх використовують, тимчасово не використовують, не використовують.

У разі зміни відомостей, передбачених п. 299.7 ПКУ, вносяться зміни до реєстру платників єдиного податку в день подання платником Заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 р. № 308 (п. 299.8 ПКУ)

Згідно з абзацем першим п. 298.6 ПКУ у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності Заява подається платниками єдиного податку третьої групи не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни.

Таким чином, платник податків у разі зміни місця провадження господарської діяльності зобов’язаний подати Заяву не пізніше останнього дня кварталу, в якому відбулися такі зміни, на підставі якої будуть внесені зміни до реєстру платників єдиного податку, незважаючи на подання форми № 20-ОПП.

Джерело: ІПК ГУ ДПС у Харківській області від 07.10.2021 р. № 3741/ІПК/20-40-24-06-09

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»