Підприємство поцікавилось у податківців: чи потрібно йому як агенту (посереднику), одержувати ліцензію на роздрібну торгівлю підакцизними товарами, у випадку надання посередницьких послуг по реалізації суб'єктами господарювання (продавцями) через веб-сайт посередника алкогольних напоїв?

При цьому продаж товару відбувається від імені та за рахунок продавця, товар відвантажується покупцю напряму продавцем, кошти за товар надходять безпосередньо продавцю товару, а не посереднику.

У відповідь представники ДПС зауважили, що суб’єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами зобов’язані мати відповідну ліцензію.

Своєю чергою суб’єкти, які здійснюють інформаційно-агентські послуги та кур’єрську доставку, використовуючи мобільний додаток для отримання та виконання доручень користувачів (споживачів) щодо придбання та доставки замовлень не зобов’язані мати відповідну ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 18.10.2021 р. № 3849/ІПК/99-00-09-03-02-06.

 

Не пропустіть жодної профільної новини, слідкуйте за гарячими темами у галузі, отримайте найширший діапазон експертних думок. Придбайте Liga360: Бухгалтер та тримайте руку на пульсі важливих змін.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»