Представники ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадали, що податкове зобов'язання із земподатку за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин на рік становить 25 % від суми земподатку, обчисленої за ставкою, встановленою рішенням відповідної ради, на території якої знаходиться земельна ділянка.

При цьому, у розд. I "Розрахунок суми земельного податку" декларації зазначають:

• у колонці 12 "Ставка податку (%)" – ставка, визначена у розмірі 25 % від ставки, встановленої рішенням відповідної ради, на території якої знаходиться земельна ділянка;

• у колонці 13 "Річна сума земельного податку" – сума, обчислена за ставкою у розмірі 25 % від ставки, встановленої рішенням відповідної ради, на території якої знаходиться земельна ділянка;

• у колонці 17 "Річна сума земельного податку до сплати" – сума земельного податку, зазначена у колонці 13 декларації.

Податківці зауважують, що особливості, передбачені п. 284.4 ПКУ для гірничодобувних підприємств, не поширюються на розміри орендної плати, визначені діючими договорами оренди землі.

 

Джерело: за інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

 

Не пропустіть жодної профільної новини, слідкуйте за гарячими темами у галузі, отримайте найширший діапазон експертних думок. Придбайте Liga360: Бухгалтер та тримайте руку на пульсі важливих змін.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»