У податківців поцікавились: чи може медзаклад у статусі КНП отримувати від банків відсотки (грошову винагороду) від суми зарахувань на зарплатні проєкти працівників закладу і не втратити при цьому статус неприбутківця?

Представники ДПСУ запевнили, що отримання доходів у вигляді процентів на поточний банківський рахунок лікарні не призведе до порушення вимог, встановлених пп. 133.4 ПКУ, за умови, що такі доходи спрямовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами, без розподілу таких доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб.

При цьому операція з надання/отримання платником благодійних внесків у грошовій формі не підпадає під визначення операцій з постачання товарів/послуг і така операція не є об'єктом оподаткування ПДВ. Податкових наслідків з ПДВ при отриманні благодійних внесків у грошовій формі у платника ПДВ не виникає.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 04.10.2021 р. № 3665/ІПК/99-00-21-02-02-06.

 

Не пропустіть жодної профільної новини, слідкуйте за гарячими темами у галузі, отримайте найширший діапазон експертних думок. Придбайте Liga360: Бухгалтер та тримайте руку на пульсі важливих змін.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»