У запиті підприємство, яке застосовує МСФЗ, вказало, що створює забезпечення (резерви) для відшкодування майбутніх витрат, пов’язаних, зокрема, з видатками на покриття витрат ПФУ на виплату та доставку пільгових пенсій як працюючим, так і колишнім працівникам.

В зв'язку із цим, у представників підприємства виникло запитання: чи підлягає коригуванню фінансовий результат до оподаткування при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток підприємств згідно з пп. 139.1.1 та пп. 139.1.2 ПКУ на суми вказаних виплат?

У відповідь податківці запевнили, що видатки підприємства на покриття витрат ПФУ на виплату та доставку пільгових пенсій працівникам, які перебувають у трудових відносинах з підприємством, належать до виплат підприємства, пов’язаних з оплатою праці.

Таким чином, за операціями із створення та використання забезпечень по зазначеним виплатам працівникам коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до пп. 139.1.1 та пп. 139.1.2 ПКУ не здійснюється.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 04.10.2021 р. № 3664/ІПК/99-00-21-02-02-06.

 

Не пропустіть жодної профільної новини, слідкуйте за гарячими темами у галузі, отримайте найширший діапазон експертних думок. Придбайте Liga360: Бухгалтер та тримайте руку на пульсі важливих змін.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»