Законом України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" від 12.08.2014 р. № 1636-VII (далі – Закон № 1636), зокрема, зупинене застосування до платників податків із місцезнаходженням на території ВЕЗ "Крим" норм статей 596087 – 101 ПКУ, які містять положення щодо стягнення податкового боргу (у тому числі його списання). При цьому Закон № 1636 не передбачає іншої, окремої процедури списання таких боргів.

Разом з тим 15.12.2020 Верховною Радою України прийнято Закон України № 1081-IX, згідно з яким пункт 16 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" доповнено абзацами третім – п’ятим такого змісту:

"Установити, що до повернення тимчасово окупованої території України під загальну юрисдикцію України:

Казначейство України відкриває рахунки за надходженнями до місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя для зарахування платежів із сплати боргів з місцевих податків та зборів, що виникли до дати початку тимчасової окупації, визначеної Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", платниками – резидентами, які мають об’єкти оподаткування з місцезнаходженням на тимчасово окупованій території України, на підставі інформації та даних центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію податкової політики;

як виняток із положень пункту 3 частини другої статті 671 та абзацу другого частини другої статті 78 цього Кодексу органи Казначейства України здійснюють повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на такі рахунки, за поданням (висновком) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету".

На виконання цієї законодавчої норми за дорученням Державної казначейської служби України ГУ ДКСУ у Херсонській області 01.03.2021 було повідомлено Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про відкриття та введення в дію з 01.03.2021 відповідних рахунків та надало переліки реквізитів цих рахунків.

Інформація про реквізити нових бюджетних рахунків, відкритих для визначеної категорії платників податків, розміщена на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС, на вебсторінках територіальних органів ДПС за адресою https://tax.gov.ua/byudjetni-rahunki та в Центрах обслуговування платників.

Крім того, звертаємо увагу, що платник має можливість дізнатися про реквізити нових бюджетних рахунків для сплати саме цим платником у вкладці "Стан розрахунків з бюджетом" Електронного кабінету. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою https://cabinet.tax.gov.ua.

Джерело: ІПК ДПС від 27.09.2021 р. № 3587/ІПК/99-00-12-09-01-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»