Дніпропетровські податківці нагадали: при самостійному виправленні помилок, допущених у частині I Звіті про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі - Звіт), в уточнюючому Звіті та в додатку ВП, який подається у складі Звіту (звітного або звітного нового) зазначаються правильні показники з урахуванням уточнень без заповнення частини "Виправлення помилок" Звіту та таблиці 2 "Результати виправлення помилок" додатка ВП, оскільки у частині I Звіту відображаються доходи та видатки (витрати) неприбуткової організації, які не призводять до визначення податкового зобов'язання.

Якщо виправляються помилки, допущені при заповненні частини II Звіту, то в частині II уточнюючого Звіту зазначаються правильні показники з урахуванням уточнень, а в рядках 07 - 10 частини "Виправлення помилок" Звіту - суми уточнень податкових зобов'язань та суми нарахованого штрафу та пені, які розраховуються шляхом порівняння показників уточнюючого Звіту та Звіту, який уточнюється. Зокрема, у рядку 07 зазначається збільшення (зменшення) податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду.

У разі виправлення помилок шляхом подання уточнюючого Звіту додаток ВП не заповнюється.

Якщо виправлення помилок, допущених при заповненні частини II Звіту, здійснюється у звітному (звітному новому) Звіті за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено помилки, то в додатку ВП відображаються правильні показники за податковий період, який уточнюється, та порівнюючи їх з відповідними рядками Звіту, що уточнюється, визначається сума збільшення (зменшення) податкового зобов'язання з податку на прибуток, сума пені та штрафу (рядки 07 - 09 таблиці 2 "Результати виправлення помилок" додатка ВП). Сума збільшення (зменшення) податкового зобов'язання, пені та штрафу з додатка ВП переноситься до частини "Виправлення помилок" (рядки 07 - 09) Звіту.

Водночас у разі необхідності уточнення показників, які відображаються у частині I Звіту, неприбутковою організацією також може бути поданий Звіт з позначкою "звітний новий", навіть якщо це не призводить до визначення податкових зобов'язань.

Однак у разі якщо неприбутковою організацією помилково було нараховано та сплачено податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств, то в рядку 06 Звіту проставляється "нуль". Порівнюючи рядок 06 з відповідним рядком Звіту, який уточнюється, у рядку 07 Звіту визначається сума зменшення податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств.

На підставі п. 46.4 ПКУ неприбуткова організація може подати доповнення до Звіту з поясненням заповнення показників частини II Звіту, яке може бути складене за довільною формою та буде використане контролюючим органом при аналізі показників такого Звіту.

 

Джерело: за інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

 

Залишились запитання щодо Звіту неприбутківців? Відповіді знайдете в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" та "Інтербух". Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»