ГУ ДПС у Харківській області відзначила в черговій ІПК, що до 01.08.2021 року РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких перебували у Державному реєстрі РРО до набуття чинності Наказу № 306, проте не перебували на обліку в органах ДПС, обов’язково мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) для можливості виконання вимог щодо форми і змісту розрахункових документів / електронних розрахункових документів, які формують РРО.

РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках: найменування суб’єкта господарювання; заокруглення суми до сплати; зазначення валюти операції; найменування платіжної системи.

У зв’язку з прийняттям Наказу № 329, до 01 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках зазначення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

Проте, як повідомила ДПС, якщо суб’єкт господарювання застосовує РРО, що перебували на обліку в органах ДПС до набрання чинності Наказу № 306, такі РРО можливо застосовувати та вони не потребують обов’язкового доопрацювання, а також не потребують доопрацювання і на виконання вимог Наказу № 329.

Разом з тим, якщо виробник (постачальник) РРО має технічну можливість доопрацювати вищезазначені РРО, суб’єкт господарювання має право їх доопрацювати з урахуванням вимог Наказу № 306 та Наказу № 329.

Таке доопрацювання стосується як паперових, так і електронних розрахункових документів, створених РРО.

Джерело: ІПК ДПС від 23.09.2021 р. № 3529/ІПК/20-40-07-10-19

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»