Міністерство доходів і зборів України переконливо рекомендує платникам податку подавати податкову звітність до територіальних органів Міндоходів за звітний (податковий) 2013 рік за новими формами, оскільки це надасть можливість правильно визначити податкові зобов’язання з податку на прибуток, що, відповідно, запобігатиме виникненню непорозумінь між контролюючими органами та платниками податків.

Нагадаємо: такі нові форми ще не оприлюднено, а існують лише проекти. Як зазначає Міндоходів у листі, нову форму декларації з податку на прибуток підприємства затверджено наказом від 30.12.2013 г. № 872 та подано на реєстрацію до Мін’юсту. Відповідно, чинності вона ще не набрала, одначе звітність контролери хочуть бачити вже за новою формою.

При цьому уточнює строк подання декларацій. Так, податкові декларації подаються платниками податку на прибуток, базовим звітним (податковим) періодом для яких є:

календарний квартал — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя), тобто не пізніше 10 лютого 2014 року;

календарний рік — протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто не пізніше 3 березня 2014 року.

До того ж Міндоходів нагадало, що платники податків, які належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до контролюючого органу в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Р.S.: Про проект декларації з податку на прибуток «Інтерактивна бухгалтерія» розповідала в новині «Нова декларація з податку на прибуток: оприлюднено проект»

Лист Міндоходів від 18.01.2014 № 1097/7/99-99-19-03-01-16 «Про податкову звітність з податку на прибуток»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»