Чи працює звільнення від оподаткування ПДВ операції з постачання земділянки, на якій розміщено нерухомість, якщо її продаж оформити окремим договором: запит такого змісту надійшов до податківців, і відповідь втішна.

ДПС відзначила: операція з постачання земельної ділянки, вартість якої визначена окремо від об’єкта нежитлової нерухомості, що розташована на такій земельній ділянці, звільняється від оподаткування ПДВ відповідно до пп. 197.1.21 ПКУ.

Водночас ч. 2 ст. 3 Закону про бухоблік передбачено, що податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

При цьому відповідно до п. 44.1 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ПКУ.

Джерело: ІПК ДПС від 17.09.2021 р. № 3480/ІПК/99-00-21-03-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»