В роботі програмного забезпечення з приймання та обробки «Акцизної накладної» відбулись зміни із 08.09.2021 року – повідомляє ДПС.

Додано контрольні заходи при реєстрації акцизних накладних, зокрема:

1) перевіряють особу, яка реалізує пальне, на наявність в неї ліцензії.

За відсутності у суб’єкта господарювання, який реалізує пальне, діючої або призупиненої ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, в реєстрації акцизної накладної на реалізацію пального таким суб’єктом господарювання відмовлять.

2) перевіряють доступний обсяг зареєстрованих резервуарів для отримання пального на акцизному складі, на який відвантажують пальне.

Контроль проводять по достатньому обсягу резервуарів, зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі – Реєстр), на акцизному складі, на який відвантажують пальне. Достатній обсяг розраховують як різницю між загальним обсягом резервуарів, які зареєстровані в Реєстрі, та залишків пального, які за даними СЕАРПСЕ знаходяться на такому складі.

При відсутності інформації, зокрема, по резервуарам, а також у разі перевищення обсягу отримання, зазначеного в акцизній накладній, достатнього об’єму зареєстрованих резервуарів на акцизному складі, у реєстрації такої акцизної накладної буде відмовлять.

3) перевіряють допустимий обсяг транспортного засобу для перевезення пального.

У випадку складання акцизної накладної з обсягом пального, який перевищує загальну місткість ємності (секцій), м3 пересувного акцизного складу, у її реєстрації буде відмовлено.

4) перевіряють отримувача пального – суб’єкта господарювання – не платника акцизного податку, на наявність ліцензії на зберігання пального.

При складання акцизної накладної на суб’єкта господарювання – не платника акцизного податку, за виключенням підприємствам, установам та організацій, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету та підприємств, установ та організацій системи державного резерву, у якого відсутня ліцензія на зберігання пального, у її реєстрації буде відмовлено.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»