На сьогодні, багато підприємств використовує у виробництві продукції підакцизний товар, який так чи інакше у певному об’ємі залишається. Тому, до податкової продовжують надходити запити, що стосуються зберігання такого товару, або навіть необхідності реєстрації платником акцизного податку.

Так, черговий запит надійшов саме від одного з таких підприємств, у якого в процесі виробництва крилевої олії використовується спирт етиловий.

ДПС відзначила у відповіді: у разі отримання спирту етилового об’ємом більше 100 декалітрів на квартал та його зберігання в певному місці для подальшого забезпечення виробничих та інших потреб, таке місце зберігання спирту необхідно внести до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Особливості оподаткування спирту етилового за нульовою ставкою визначено ст. 229 ПКУ. А якщо придбаний спирт оподатковано за повною ставкою, у його вартості має бути врахована відповідна сума акцизного податку.

У підсумку вказано, що у випадку використання спирту в цілях виробництва слід керуватися критеріями обсягу придбаного спирту, наявністю місця його зберігання (спиртосховище тощо), та процесом його передачі у виробництво.

У майбутньому, суб’єкт господарювання, який направлятиме подібний запит у податкову для отримання ІПК повинен вказувати ці обставини для отримання більш детальної відповіді.

Джерело: ІПК ДПС від 30.08.2021 р. № 3160/ІПК/99-00-09-03-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»