До ДПС звернулось товариство, яке виступає небанківською фінансовою установою та платіжною організацією міжнародної платіжної системи.

Його цікавить передусім коректність заповнення реквізитів фіскального чеку, зокрема:

— чи достатньо у рядку 10 назви банка-еквайра?

— чи достатньо у рядку 11 зазначати ID банківського терміналу?

— чи можливо у рядку 14 не вказувати даний реквізит і в якому випадку? У разі обов’язковості зазначення, що саме має бути зазначено в чеку?

— чи достатньо у рядку 15 вказати найменування платіжної системи?

Податківці відповіли на частину із питань.

1. У рядку 11 фіскального чека вказують юридичну особу, яка здійснює еквайринг.

2. При використанні платіжного терміналу у рядку 12 фіскального чеку можна зазначати ID платіжного терміналу.

3. Якщо проводять розрахункову операцію не з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) рядки 11-18 фіскального чеку не заповнюють

Коли ж здійснюють розрахункову операцію з використанням електронного платіжного засобу, то треба зазначати його реквізити, допустимі правилами безпеки платіжної системи, перед якими друкують великі літери «ЕПЗ».

4. При проведенні переказів у рядку 16 фіскального чеку зазначають найменування платіжної системи, платіжний інструмент (електронний платіжний засіб) якої використовується. Також у цьому рядку необхідно вказувати код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі та/або код транзакції в платіжній системі, значення коду.

Також в ДПС відмічають, що у фіскальному чеку можна не дотримуватись порядку рядків, який наведено у додатку 1 до Положення № 13, за умови дотримання вимог до зазначення усіх обов’язкових реквізитів.

 

Джерело: ІПК ДПС від 31.08.2021 р. № 3195/ІПК/99-00-07-05-01-06.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»