Як висновується з абз.абз. 1, 2 п. 73.5 ПКУ та п. 1 Порядку № 1232, зустрічна звірка є заходом, який здійснюють контролюючі органи з метою отримання податкової інформації, необхідної у зв'язку з проведенням перевірок.

Під час зустрічної звірки:

  • здійснюється зіставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, з'ясування повноти їх відображення в обліку платника податків;
  • забезпечується отримання податкової інформації, необхідної для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" у випадках, передбачених пп. 39.5.2.13 ПКУ.

Зверніть увагу

Зустрічні звірки не є перевірками (абз. 7 п. 73.5 ПКУ). Отже, на них не поширюються норми ПКУ, що регулюють порядок, строки проведення перевірок, визначають особливості оформлення їх результатів тощо.

Хто ж перебуває в зоні ризику як потенційний об'єкт проведення зустрічної звірки, яким чином здійснюються оформлення результатів та які наслідки їх проведення – читайте про це у загальнодоступній статті «Зустрічні звірки: до чого готуватись підприємству».

 

На цю тему радимо також ознайомитися зі статтями:

 

Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»