МОЗ наказом № 1609 підкоригував основні документи, що регулюють порядок підтвердження тимчасової непрацездатності.

Головна суть змін – скасовано можливість відкривати лікарняний дистанційно, без безпосереднього відвідування лікаря.

Нагадаємо, такі норми були введені до Інструкції № 455 буквально у червні цього року і за чинною наразі редакцією п. 1.7 на період карантину листки непрацездатності видаються на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв’язку або інтернет-телефонії лікарем, який надає первинну медичну допомогу, з обов’язковим відповідним записом у медичній карті амбулаторного хворого, терміном до 5 календарних днів.

А от вже із 7 вересня – дати набрання чинності коментованим документом – можливості відкрити лікарняний, зателефонувавши лікарю, вже не передбачається.

При цьому, «легалізована» у червні видача лікарняних на період самоізоляції чи обсервації не скасовується.

Відповідні положення щодо дистанційного відкриття лікарняного виключено також і з Порядку № 1066.

Принагідно коментованим документом також виправлено технічні помилки у Порядку № 1066 – вказано відповідне посилання між пунктами у положеннях щодо оформлення неідентифікованих хворих та формування медичного висновку, початок періоду дії якого починається раніше за дату його формування в електронній системі охорони здоров’я.

Звертаємо увагу, що наразі у МОЗ планують продовжити перехідний період для повного запровадження електронних лікарняних до 01 жовтня 2021 року та врегулювання ряду інших питань щодо функціонування нової системи.

Тож у найближчий час ми обов’язково повернемося до цієї теми, як тільки-но відповідний проєкт наказу МОЗ буде прийнято.

Також радимо матеріал «Електронні лікарняні: особливості підтвердження тимчасової непрацездатності» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух».

Хочете щомісяця отримувати 40 аналітичних матеріалів з бухобліку? Спробуйте рішення LIGA360: Бухгалтер. Тут об’єднана аналітика видань «БУХГАЛТЕР&ЗАКОН» та «Інтербух», а ще є щоденні оновлення новин. Деталі за посиланням.

Джерело: Наказ МОЗ від 02.08.2021 р. № 1609

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»