ПКУ не передбачено строків давності з метою подання звітної податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) (далі – Декларація), якщо вона не була подана до органу ДПС.

Поряд з цим уточнюючу Декларацію юридична особа має право подати протягом 1095 днів, що настають:

  • за останнім днем граничного строку подання Декларації, що уточнюється – у разі своєчасного її подання у строки визначені ПКУ;
  • за днем фактичного подання Декларації, що уточнюється – у разі її подання після граничного строку подання.

Водночас, граничні строки для подання податкової декларації можуть бути продовжені керівником за письмовим запитом посадової особи юридичної особи (п. 102.6 ПКУ), у разі, якщо протягом зазначених граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести бухгалтерський облік, складати та подавати податкову звітність (пп. 102.7.2 ПКУ).

Нагадаємо: згідно з абз. 11 п. 52 прим. 2 підрозд. 10 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, зупиняється перебіг строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ.

Користуйтеся публікаціями в системі LIGA360: Бухгалтер:

Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 108.01.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»