Безконтактна сплата за проїзд все частіше стає варіантом оплати, якому надають перевагу, зокрема і перевізники. Тож і виникає питання: чи застосовує СГ (перевізник) РРО та/або ПРРО, який не стягує плату за проїзд, але в салоні транспортного засобу встановлений валідатор, за допомогою якого відбувається зчитування вартості та кількості проїзду з електронно-технічного засобу пасажира?

ДПС на це розмістила наступне роз’яснення. Валідатор є частиною програмно-технічного комплексу (далі – ПТКС) за допомогою якого пасажир має можливість віддаленого доступу до даних для використання та/або поповнення електронного квитка через автомати самообслуговування з метою отримання та/або використання права на отримання права на проїзд або перевезень.

Використання валідаторів врегульоване п. 2 ст. 9 Закону про РРО та розглядається як застосування ПТКС для отримання споживачами права на проїзд або перевезення поклажі.

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 109.02 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»