Вже більше 550 медичних закладів приєдналися до складання електронних медичних висновків, на підставі яких для застрахованих осіб автоматично формують е-лікарняні – заявили у Фонді соцстрахування.

Процес призначення лікарняних (декретних) від Фонду соцстрахування за е-лікарняними змінився для працівників, роботодавців, а також лікуючих лікарів.

На відміну від паперових лікарняних, які можуть продовжуватись лікарем одноосібно до 15 календарних днів, медичні висновки для формування е-лікарняних лікарі можуть створювати самостійно терміном до 30 календарних днів.

Проте орієнтовний термін тимчасової непрацездатності у медичному висновку має відповідати стану пацієнта і медичним протоколам.

Сформований медичний висновок, на підставі якого автоматично з’явиться е-лікарняний, повинен бути обґрунтованим. Орієнтовні терміни непрацездатності пацієнта лікуючий лікар визначає індивідуально, виходячи зі стану людини, її супутніх хвороб, але з обов’язковим урахуванням медичних протоколів. Якщо пацієнт не одужає в орієнтовно визначений при огляді термін, лікар сформує новий медичний висновок і продовжить його непрацездатність. Самостійно він може це зробити до 30 днів, подальше підтвердження тимчасової непрацездатності потребує огляду лікарсько-консультативною комісією

Якщо збільшиться практика видачі «довгих» медичних висновків, то це може сповільнити отримання лікарняних, оскільки е-лікарняний – підстава для нарахування допомоги лише після завершення його дії.

За кожним окремим медичним висновком формують окремий е-лікарняний. Тож, коли е-лікарняний видано одразу на 30 днів, то роботодавець зможе призначити своєму працівнику матеріальне забезпечення і запросити в Фонду кошти лише після завершення цих 30 днів. Тому лікарям доцільно не формувати надто довгі медичні висновки, якщо для цього немає вагомих підстав.

Також створення довготривалих медичних висновків – фактор ризику, а значить автоматизований відбір єдиною інформаційно-аналітичною системою Фонду на перевірку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»