В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що з 2021 року для здійснення перевірок та донарахування платежів до бюджету відлік строків давності зупиняється на період, коли їх проведення неможливо зокрема, якщо:

  • платник податків перебуває поза межами України, безперервно 183 дні та більше;
  • контролюючому органу згідно із законом або рішенням суду заборонено проводити перевірку платника податків;
  • контролюючим органом зупинено/продовжено/перенесено строки проведення перевірки у порядку, передбаченому статтями 44, 82 та 85 ПКУ або МКУ;
  • контролюючий орган не може провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у зв’язку із складанням акта про неможливість проведення перевірки;
  • платником податків не допущено посадових осіб контролюючого органу до перевірки;
  • платником податків оскаржено у судовому порядку рішення контролюючого органу про проведення перевірки;
  • платником податків здійснено адміністративне або судове оскарження рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов’язання.

Контролюючий орган, крім випадків, визначених п. 102.2 ПКУ, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня – у разі проведення перевірки операції відповідно до статей 39 і 392 ПКУ), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, та/або граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, – за днем її фактичного подання (абз. 1 п. 102.1 ПКУ).

Більше про новації податкового законодавства – в аналітично-практичних публікаціях сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або  придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух"):

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»