Чи можна скористатися прискореним нарахуванням амортизації ремонту орендованих основних засобів?

Із цим питанням вчергове спробували розібратися у податковому відомстві.

Витрати на поліпшення (ремонт) орендованих основних засобів, що збільшують майбутні економічні вигоди, які спочатку очікувалися від їх використання, у податковому обліку відображаються як окремий об’єкт групи 9 «інші основні засоби» з мінімально допустимим строком корисного використання 12 років – резюмують податківці.

Принагідно у відомстві нагадали загальні «амортизаційні» положення. Зокрема про різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів.

Що ж до прискорення у відомстві відзначили – платники податку на прибуток мають право під час розрахунку амортизації щодо основних засобів четвертої групи (машини та обладнання) та п’ятої групи, а також третьої групи (передавальні пристрої) та дев’ятої групи використовувати мінімально допустимі строки два та п’ять років відповідно.

При цьому, робити це вони можуть незалежно від строків амортизації, визначених у бухгалтерському обліку.

Головне, дотримання щодо таких основних засобів ключових вимог:

• цілковита новітність (не були у використанні);

• введення в експлуатацію платником податків в межах одного з податкових (звітних) періодів з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2030 року;

• використання у власній господарській діяльності;

• заборона продавати або надавати в оренду іншим особам (крім платників податків, основним видом діяльності яких є послуги з надання в оренду майна).

 

Джерело: ІПК ДПС від 01.06.2021 р. № 2190/ІПК/99-00-21-02-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»