Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що доходом платника єдиного податку для фізособи – підприємця у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (п. 292.4 ПКУ).

РРО та/або програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи (п. 296.10 ПКУ), а у 2021 року не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп ФОП, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, крім тих, які здійснюють реалізацію:

— технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

— лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

— ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої груп указаного обсягу доходу, застосування РРО та/або програмного РРО для такого платника є обов’язковим.

Таким чином ФОП – єдинники, які надають послуги за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування та агентськими договорами, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищив 220 розмірів мінзарплати, зобов’язані при провадженні своєї господарської діяльності застосовувати РРО та/або ПРРО з видачею в обов’язковому порядку розрахункового документа встановленої форми на повну суму проведеної операції або перейти на використання виключно безготівкових розрахунків.

При цьому через РРО та/або ПРРО проводиться уся сума виручки, отримана за такими договорами, тобто як вартість товарів (робіт, послуг) так і сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»