Чи підлягає відображенню у рядку 5.1 податкової декларації з ПДВ та у Додатку 5 до неї коригування обсягів постачання на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених на операції, які звільнені від оподаткування ПДВ, у тому числі якщо у звітному періоді таке коригування перевищує обсяги звільнених від ПДВ операцій, або обсяги постачання звільнених від ПДВ операцій в звітному періоді відсутні.

На це питання контролери відповідають так.

Виходячи з форми податкової декларації з ПДВ у разі заповнення рядків 5 «Операції, що не є об’єктом оподаткування (ст. 196 ПКУ), операції з постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до пп. 186.2, 186.3 ст. 186 ПКУ за межами митної території України, операції, які звільнені від оподаткування (ст. 197 ПКУ, підрозд. 2 розд. XX ПКУ, міжнародні договори (угоди))» та 5.1 «у тому числі операції, що звільнені від оподаткування (ст. 197 ПКУ, підрозд. 2 розд. XX ПКУ, міжнародні договори (угоди))» декларації заповнюється Додаток 5.

Таким чином, суми коригування обсягів постачання (у т.ч. у випадку, якщо суми таких коригувань перевищують обсяги постачання, або обсяги постачання таких операцій в звітному періоді відсутні) на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених на операції, які звільнені від оподаткування відображаються з відповідним знаком у рядках 5.1, 5.1.1 декларації та у Додатку 5 до неї.

 

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 101.24 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»