Через новий закон посадовці можуть одночасно працювати на державних посадах та на бізнес й не декларувати обмін валюти. Про це заявили у НАЗК. Йдеться про оновлення в правилах декларування доходів держслужбовців, зроблених Законом № 1443.

«Відтепер посадовці зможуть зловживати положеннями закону, щоб одночасно обіймати державні посади й очолювати бізнес, а також не передавати корпоративні права в управління іншим особам. Усе це, звісно, вплине на об’єктивність рішень цих посадовців, а також допоможе їм уникати відповідальності за свої дії в інтересах інших осіб та компаній, а не держави», – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

Загалом новий Закон призведе, на думку НАЗК, до таких наслідків:

— посадовці можуть не декларувати операції з обміну валюти, що допоможе їм легалізувати незаконні активи. Наприклад, вони зможуть виправдати появу «додаткових коштів» хорошим обмінним курсом;

— зловживати нормами закону для суміщення роботи в державних органах і органах місцевого самоврядування та управління бізнесом, а також, аби не передавати корпоративні права в управління. Так чиновники зможуть діяти в інтересах окремих компаній та фінансово-промислових груп;

— публічним службовцям треба зазначати в декларації інформацію про рахунки «Ощадбанку» колишнього СРСР. Раніше зазначення цієї інформації прямо не передбачалося.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»