До податківців звернувся єдинник першої групи, власник салону-перукарні із запитом: чи має він право продавати подарункові сертифікати із зазначенням переліку і вартості своїх послуг, а потім надавати власнику сертифіката такі послуги.

ДПС у відповіді на запит вказала що продаж подарункових сертифікатів вважається видом послуги. А всі дозволені види послуг, які може надавати єдинник першої групи, перелічені в п. 291.7 ПКУ, і в переліку відсутній такий вид послуг як продаж подарункових сертифікатів для надання перукарських послуг пред’явнику сертифіката. Таким чином, здійснюючи такий продаж, ФОП – платник єдиного податку порушує умови перебування на першій групі платника єдиного податку.

За порушення умов перебування, платник повинен перейти на сплату інших податків і зборів – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність (абз. 9 пп. 298.2.3 ПКУ).

Джерело: ІПК ДПС від 20.04.2021 р. № 1626/ІПК/99-00-04-003-03-06

Також читайте статтю «Єдинник другої групи отримує виручку на картку: чи важливе призначення платежу» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»