Наказом Мінфіну від 19.05.2021 р. № 277 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію щодо взяття на облік (реєстрації) нерезидентів у контролюючих органах і виконання нерезидентами обов’язків платників податку на прибуток підприємств в Україні.

Її поява пов’язана із неоднозначним тлумаченням податкового законодавства, що стало причиною податкових спорів.

Вказана консультація роз’яснює порядок дій нерезидента, який має в Україні зареєстрований (акредитований або легалізований) відокремлений підрозділ, який знаходиться на обліку в органах податкової служби як платник податку на прибуток і здійснює господарську діяльність.

Якщо станом на 1 січня 2021 року нерезидент здійснює господарську діяльність в Україні через такий підрозділ, котрий знаходиться на обліку в органах податкової служби, то повинен подати заяву про взяття на облік в якості платника податку на прибуток та відповідні документи, передбачені ПКУ.

У довіреності, в якій зазначають повноваження представника нерезидента, слід зазначити, що такий представник вповноважений виконувати функції щодо постановки на облік нерезидента.

Після взяття на облік нерезидента його постійне представництво знімають з обліку в якості платника податку на прибуток (знімають ознаку платника податку на прибуток) контролюючими органами без подачі заяви представництвом про зняття з обліку.

Водночас представництво нерезидента залишається платником інших податків/обов’язкових платежів та/або податковим агентом у випадках, передбачених ПКУ чи іншими законодавчими актами.

 

Джерело: сайт Мінфіну.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»