На сайті Мінфіну з’явився проект наказу «Про затвердження Змін до Методичних рекомендацій по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку».

Документ передбачає низку змін, серед яких:

1. Підприємства, які складають фінзвітність за МСФЗ, зможуть застосовувати норми Методичних рекомендацій № 356, якщо вони не суперечать МСФЗ.

2. Регістри бухобліку можна буде складати у паперовій або в електронній формі та вони повинні мати обов’язкові реквізити.

3. Регістри бухобліку (журнали, відомості, таблиці аналітичних даних, аркуші-розшифровки тощо) за всіма господарськими операціями заповнюватимуть в гривнях і копійках, а регістри, що, крім того, ведуться окремо за операціями в іноземних валютах, – у відповідних вимірниках іноземної валюти.

4. Підприємства, враховуючи особливості своєї діяльності і технології обробки облікових даних, матимуть змогу додатково розробляти власні облікові регістри, які мають містити обов’язкові реквізити, та затверджувати їх у розпорядчому документі про організацію бухобліку.

5. Якщо вноситимуться зміни до Плану рахунків та Інструкції про його застосування № 291, підприємство за потреби буде приводити у відповідність до таких змін свої облікові регістри.

6. Будуть затверждені нові редакції таких форм, як:

— журнали із 1-го по 8-ий;

— відомість № 8 позабалансового обліку;

— аркуш-розшифровка за дебетом рахунку;

— бухгалтерська довідка до Журналу;

— головна книга;

— реєстр депонованої заробітної плати.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»