ДПС, розглянула звернення щодо правомірності складання звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт в електронному вигляді та використання кваліфікованого електронного підпису та повідомила, що такий Звіт подається у паперовому вигляді з дотриманням усіх вимог ПКУ та Порядку № 841.

Згідно із п. 6 Порядку Звіт складається платником податку (підзвітною особою), що отримав(ла) такі кошти на підприємствах всіх організаційно-правових форм або у самозайнятої особи.

Фізична особа, яка отримала такі кошти, заповнює всі графи Звіту, крім: "Звіт перевірено", "Залишок унесений (перевитрата видана) в сумі за касовим ордером", кореспонденції рахунків бухгалтерського обліку, розрахунку суми утриманого податку за несвоєчасно повернуті витрачені кошти на відрядження або під звіт, які заповнюються особою, яка надала такі кошти. Графу "Звіт затверджено" підписує керівник (податковий агент).

Таким чином, положеннями Порядку не передбачено складання та надання платником податку Звіту в електронному вигляді з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Джерело: ІПК ДПС від 14.04.2021 р. № 1536/ІПК/99-00-04-03-03-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»