Консультанти податкового відомства розглянули питання щодо заповнення ПН у разі реалізації протягом дня одного й того ж найменування товару за різними цінами внаслідок надання знижок або бонусів за програмами лояльності.

Передусім у відомству нагадали –

Порядок заповнення податкової накладної затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307.

Можливості відображення у податковій накладній (у тому числі яка складається за щоденними підсумками операцій) товарів, згрупованих за найменуванням, із зазначенням середньозваженої ціни таких товарів у ньому не передбачено.

Тож показники табличної частини розділу Б податкової накладної, що складається за щоденними підсумками операцій, заповнюються за загальними правилами.

У графі 7 такої податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці товару без урахування ПДВ (договірна ціна, тобто ціна, за якою такий товар був реалізований).

У разі, якщо протягом одного дня платником податку постачаються товари одного найменування, але за різною ціною, такі товари мають бути відображені у податковій накладній в окремих рядках із зазначенням у графі 7 у кожному такому рядку договірної ціни (ціни реалізації) таких товарів.

 

Докладніше про особливості складання податкових накладних читайте в матеріалі «Податкова накладна: порядок заповнення» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Джерело: ІПК ДПС від 30.03.2021 р. № 1284/ІПК/99-00-21-03-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»