ДПС повідомила в індивідуальній консультації, що у разі проведення господарської діяльності з торгівлі медичними і фармацевтичними товарами та надання медичних і ветеринарних послуг на території села, дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та КОРО, з дотриманням вимог встановлених п. 2 Постанови № 1336.

Водночас, п. 2 Постанови № 1336 встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) 500 тис. гривень на один суб’єкт господарювання (250 тис. гривень на один відокремлений підрозділ), у разі перевищення якого застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим.

При цьому у разі перевищення граничного розміру розрахункових операцій, суб’єкт господарювання зобов’язаний в місячний термін з дати перевищення річного обсягу розрахункових операцій зареєструвати та проводити розрахунки із застосовуванням РРО та/або ПРРО.

Законодавчо можна використовувати будь-який РРО, що підходить сфері використання та який включений до Державного Реєстру РРО України.

Джерело: ІПК ДПС у Львівській області від 24.03.2021 р. № 1203/ІПК/13-01-07-09-10

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»