ТОВ направило до ДПС звернення з рядом питань, що стосуються реалізації підакцизних товарів. На кожне з них відповіді було надано окремими блоками.

 

Які коди УКТ ЗЕД необхідно зазначати при попередньому програмуванні найменування алкогольних коктейлів, якщо до складу коктейлів входить декілька алкогольних напоїв та які коди УКТ ЗЕД необхідно зазначати у розрахунковому документі (фіскальному касовому чеку) при продажу алкогольних коктейлів?

При продажу алкогольних коктейлів суб’єкт господарювання зобов’язаний проводити такі розрахункові операції на повну суму покупки через РРО та/або ПРРО та в обов’язковому порядку надавати споживачу розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі, із зазначенням у такому розрахунковому документі попередньо запрограмованого коду УКТ ЗЕД для алкогольних коктейлів. Алкогольні коктейлі (спиртні напої, змішані одне з одним, або спиртні напої, змішані з фруктовими або овочевими соками (коктейлі)) відносяться до коду 2208 90 69 товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

 

Чи сплачується акцизний податок, якщо алкогольні напої надаються в рамках рекламної акції безоплатно?

При безоплатній роздачі алкогольних напоїв в рамках рекламної акції не відбувається її реалізації, оскільки не проводиться розрахункова операція та роздрібний акциз у цьому випадку не нараховується.

 

Чи потрібно сплачувати акцизний податок, якщо по алкогольним напоям закінчився термін придатності?

Суб’єкт господарювання повинен вилучити з обігу алкогольні напої, строк придатності яких до споживання або використання закінчився (ст. 5 Закону України "Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісною продукції" від 14.01.2000 р. № 1393-XIV). При можливості таку продукцію необхідно привести у відповідність з вимогами відповідних нормативно-правових актів і нормативних документів – подовжити термін придатності чи передати виробнику для переробки. Або ж така продукція повинна бути знищена.

Об’єктами оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пп. 213.1.9 ПКУ).

Отже, при відсутності реалізації алкогольних напоїв, не виникає об’єкту оподаткування 5 % роздрібним акцизним податком.

 

Чи сплачувати роздрібний акцизний податок при продажу у ресторані кондитерські та мучні вироби, до яких додаються алкогольні напої згідно рецептурі?

Суб’єкти господарювання ресторанного господарства не повинен сплачувати акцизний податок з роздрібної торгівлі фірмових страв, кулінарних, кондитерських та борошняних виробів, до яких відповідно до нормативних документів на їх виготовлення, додано алкогольні напої, оскільки кінцева продукція не є підакцизною.

 

Джерело: ІПК ДПС від 22.03.2021 р. № 1097/ІПК/99-00-09-03-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»