В Центральному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків нагадують правила самостійного виправлення помилок у ф. № 20-ОПП.

При зміні відомостей про об’єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об’єкта оподаткування, платник податків подає до органу ДПС за основним місцем обліку повідомлення за ф. № 20-ОПП. В ньому треба вказати оновлену інформацію про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому самому порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування. У повідомленні поряд із реквізитом, який змінився, вказують у дужках його попереднє значення.

Якщо змінилось призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювання, інформацію щодо такого об’єкта оподаткування надають в повідомленні двома рядками: в одному рядку зазначають інформацію про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому – оновлену інформація про об’єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.

Коли виявлена помилка у повідомленні за ф. № 20-ОПП, то суб’єкт господарювання повинен подати повідомлення з виправленою інформацією про такі об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП до органу ДПС за основним місцем обліку.

При заповненні ф. № 20-ОПП з виправленою (оновленою) інформацією у графі 2 «Код ознаки надання інформації» розд. 3 «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» проставляють значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

Якщо виявлені помилки у заповненні граф 6 – 7 «Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування», у повідомленні за ф. № 20-ОПП вказують виправлену інформацію щодо адміністративної одиниці відповідно до КОАТУУ, де знаходиться об’єкт оподаткування, та у графі 2 «Код ознаки надання інформації» проставляють значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

Таке повідомлення подають разом з супровідним листом, в якому зазначають факт виправлення помилок у відомостях про об’єкт оподаткування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»