Чи може ФО, з метою отримання страхового стажу, сплатити ЄВ за попередні періоди до 01 січня 2004 року, в яких вона не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню?

На це питання податківці зауважують, фізична особа, яка відповідає вимогам частини першої ст. 10 Закону N 2464, може прийняти добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування шляхом одноразової сплати єдиного внеску за періоди з 01 січня 2004 року.

А от сплата ЄСВ за попередні періоди до 01 січня 2004 року, в яких особа не підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, положеннями Закону N 2464 не передбачено.

 

Докладніше про новації в обліку трудової діяльності читайте в матеріалі «У ПФУ відповіли на низку запитань про електронну трудову книжку» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 201.05 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»