«Чи можна торгувати пивом на розлив в продуктовому магазині, за умови, що у підприємця наявна відповідна ліцензія, яка надає йому право торгувати пивом в роздріб?». З таким запитом звернувся до ДПС єдинник групи 2.

У відповіді на запит, податківці нагадали, що роздрібна торгівля – діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Водночас, чинним законодавством передбачено обмеження: відповідно ч. 6 ст. 15 прим. 3 Закону № 481, розлив алкогольних напоїв для споживання на місці, можуть здійснювати лише заклади громадського харчування та спеціалізовані відділи, що мають статус суб’єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.

Також на цю тему читайте в статті «Чи потрібна ліцензія та РРО підприємцю-єдиннику під час продажу пива на розлив» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Джерело: ІПК ДПС від 18.03.2021 р. № 1024/ІПК/99-00-09-03-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»