ДПС оприлюднила проект наказу Мінфін «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств».

Зміни необхідні аби привести форму податкової декларації з податку на прибуток підприємств та додатки до неї у відповідність із змінами до ПКУ.

Зокрема, у декларацію внесуть корективи аби відображати інформацію у разі діяльності нерезидентом на території України через постійне представництво, з урахуванням прийнятих змін до пп. 133.2.2, п. 133.3 та пп. 141.4.7 ПКУ.

У додатку ПН буде можливість відображати інформацію про нерезидента, який є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу із джерелом походження з України у разі застосування положення міжнародного договору України з країною, резидентом якої є відповідний бенефіціарний (фактичний) отримувач (власник) такого доходу.

У додаток РІ:

  • зроблять можливість виключати різницю, на яку збільшують фінрезультат до оподаткування, – на суму витрат, понесених платником податків при здійсненні операцій з нерезидентами, якщо такі операції не мають ділової мети;
  • доповнять новою різницею щодо збільшення фінрезультату до оподаткування податкового (звітного) періоду на суму витрат, пов’язаних із виконанням умов договору про надання бюджетного гранта, понесених у поточному звітному періоді за рахунок таких грантів (але не більше суми таких грантів) та включених до складу витрат поточного звітного періоду;
  • доповнять новими різницями щодо зменшення фінрезультату до оподаткування податкового (звітного) періоду: на суму бюджетних грантів; на суму отриманої одноразової компенсації суб’єктам господарювання; на суму списаних штрафних санкцій і пені відповідно до п. 23 та списаного податкового боргу відповідно до п. 24 підрозділу 10 розділу XX ПКУ.

В додатку АМ показуватимуть інформацію про капіталізовані проценти, які підлягали включенню до собівартості необоротного активу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»