Офіс Президента України повідомив про підписання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 р. № 1217-IX.

Саме це нормативний акт  запроваджує облік трудової діяльності працівників в електронній формі, використання цих відомостей для підтвердження наявного стажу роботи для укладення трудового договору, призначення пенсій тощо.

Також стане можливим автоматичне призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет особи на веб-порталі електронних послуг ПФУ.

Матимемо п’ятирічний перехідний період, протягом якого до Державного реєстру внесуть відомості з паперових трудових книжок. Впродовж цього часу застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так і електронна форма вже наявних або внесених відомостей із вказаного реєстру.

Проте на вимогу працівника можуть вноситися записи про трудову діяльність до паперової трудової книжки.

Тепер в день звільнення роботодавець буде лише видавати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення та проводить з ним остаточний розрахунок у встановлені строки.

Основне місце роботи тепер буде визначатися за поданою заявою (до відкликання) та відомостями, що обліковуються в реєстрі застрахованих осіб.

Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»