Податківці спробували розібратися з податковими наслідками операції із внесення нерезидентом – засновником до статутного капіталу резидента додаткового внеску у розмірі кредиторської заборгованості резидента перед нерезидентом.

Чи підпадає під об’єкт оподаткування податком на додану вартість така операція?

Операція із внесення нерезидентом до статутного капіталу прав вимоги кредиторської заборгованості в обмін на корпоративні права (частки у статутному капіталі), яка здійснюється у межах чинного господарського і цивільного законодавства, не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Чи підпадає така операція під об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств?

Дохід нерезидента, який виплачується нерезиденту шляхом зарахування заборгованості за ним як додаткового вкладу до статутного капіталу резидента України, оподатковується виходячи з розрахунку, передбаченому для негрошових виплат.

Чи вважаються додаткові внески нерезидента до статутного капіталу резидента у розмірі кредиторської заборгованості безповоротною фінансовою допомогою?

Сума додаткового внеску нерезидента до статутного капіталу резидента у розмірі кредиторської заборгованості не є безповоротною фінансовою допомогою у податковому обліку. Зазначена сума відображається у бухгалтерському обліку при визначенні фінансового результату до оподаткування.

А от із питаннями про те, чи можливо зарахувати суму такої кредиторської заборгованості як додатковий внесок нерезидента до статутного капіталу та чи включаються додаткові внески нерезидента до складу доходів податківці порадили звернутися до Мінфіну.

 

Додатково про «Курсові різниці за заборгованостями нерезидентів до статутного капіталу» можна дізнатися з матеріалу сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух». Для ознайомлення скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 25.01.2021 р. № 276/ІПК/99-00-21-02-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»